Kochani!
Pięknie wszystkim dziękuję za pamięć, ciepłe słowa🤗💝🌹
Przygotowałam na dziś mądre opowiadanie ku refleksji.
Tam, gdzie jest miłość...
"Pewna kobieta podlewała rośliny w swoim ogrodzie, kiedy zobaczyła trzech staruszków, z wypisanymi na twarzy latami doświadczeń, którzy stali naprzeciw jej ogrodu.Ona nie znała ich, więc powiedziała:
- Nie wydaje mi się, abym was znała, ale musicie być głodni. Wejdźcie, proszę, do domu i zjedzcie coś.
Oni odpowiedzieli:
- Nie ma w domu męża?
- Nie, odpoczywa, nie ma go w domu.
- W takim razie nie możemy wejść - odpowiedzieli.
Przed zmierzchem, kiedy mąż wrócił do domu, kobieta opowiedziała mu to, co się zdarzyło.
- A więc, skoro wróciłem, zatem poproś ich teraz, aby weszli.
Kobieta wyszła, aby zaprosić trzech mężczyzn do domu.
- Nie możemy wejść wszyscy do domu - wyjaśnili staruszkowie.
- Dlaczego? - chciała się dowiedzieć kobieta.
Jeden z mężczyzn wskazał na pierwszego ze swoich przyjaciół i wyjaśnił:
- On ma na imię "Dostatek".
Następnie wskazał drugiego:
- On ma na imię "Sukces", a ja mam na imię "Miłość". Teraz wróć i zdecyduj razem z Twoim mężem, którego z nas zaprosicie do waszego domu.
Kobieta weszła do domu i opowiedziała swojemu mężowi wszystko, co powiedzieli jej trzej mężczyźni. Ten się ucieszył:
- Jak pięknie!! Zaprosimy Dostatek, aby wszedł i wypełnił nasz dom!!!
- Mój drogi, dlaczego nie mielibyśmy zaprosić Sukcesu?
Ich córka słuchała tej rozmowy i weszła im w słowo:
- Nie byłoby lepiej, gdybyśmy pozwolili wejść Miłości? W ten sposób nasza rodzina byłaby pełna miłości.
- Posłuchajmy rady naszej córki, powiedział mąż do żony. Pójdź i zaproś Miłość, niech będzie naszym gościem.
Żona wyszła i spytała:
- Który z Was to Miłość? Niech wejdzie, proszę i będzie naszym gościem.
Miłość usiadła na wózku i ruszyła w kierunku domu. Także dwaj pozostali podnieśli się i ruszyli za nią. Trochę zdziwiona kobieta pyta Dostatek i Sukces:
- Zaprosiłam tylko Miłość, dlaczego idziecie także wy?
Oni odpowiedzieli razem:
- Jeżeli zaprosiłabyś Dostatek lub Sukces, pozostali dwaj zostaliby na zewnątrz, ale zaprosiłaś Miłość, a tam gdzie idzie ona, idziemy i my. Tam, gdzie jest Miłość, jest też Dostatek i Sukces".
- Mój drogi, dlaczego nie mielibyśmy zaprosić Sukcesu?
Ich córka słuchała tej rozmowy i weszła im w słowo:
- Nie byłoby lepiej, gdybyśmy pozwolili wejść Miłości? W ten sposób nasza rodzina byłaby pełna miłości.
- Posłuchajmy rady naszej córki, powiedział mąż do żony. Pójdź i zaproś Miłość, niech będzie naszym gościem.
Żona wyszła i spytała:
- Który z Was to Miłość? Niech wejdzie, proszę i będzie naszym gościem.
Miłość usiadła na wózku i ruszyła w kierunku domu. Także dwaj pozostali podnieśli się i ruszyli za nią. Trochę zdziwiona kobieta pyta Dostatek i Sukces:
- Zaprosiłam tylko Miłość, dlaczego idziecie także wy?
Oni odpowiedzieli razem:
- Jeżeli zaprosiłabyś Dostatek lub Sukces, pozostali dwaj zostaliby na zewnątrz, ale zaprosiłaś Miłość, a tam gdzie idzie ona, idziemy i my. Tam, gdzie jest Miłość, jest też Dostatek i Sukces".
A Wy kogo zaprosilibyście w gościnę?
U mnie dużo uroczystości, spotkań rodzinnych, z czego bardzo się cieszę😀
Życzę wszystkim dużo zdrówka, miłości oraz pogody ducha💚🍀😊
Cytat do zapamiętania:
"Miłość to sztuka życia. To nie tylko odbieranie, ale również dawanie, pielęgnowanie i cieszenie się nią". Paulo Coelho
Kącik książkowy📚📗📘📙📖
Wydawnictwo Amare- Pani Julia Michalska przysłała mi do recenzji powieść o intrygującym tytule" Faceci są beznadziejni". Autorką jest Katarzyna Bester.
Bohaterką jest 29-letnia Susan, której "towarzyszkami" codziennymi są: swoboda i niezależność. Czy poznany w niefortunnych okolicznościach Leo ten stan odmieni?
Moja ocena 6/10
Z Wydawnictwa Novae Res otrzymałam bardzo emocjonującą lekturę, pt."Delirium".
Autor Maciej Kapuściński dba o każdy szczegół, zarówno w przedstawieniu krajobrazu dookoła, jak i emocji towarzyszących bohaterom. Wręcz zagląda w głąb ludzkiej psychiki, co jest bardzo frapujące.
Moja ocena 9/10
Kolejną ciekawą propozycją lektury jest "Jak hartował się biznes", której autorem jest Ferdynand Tadeusz Wróbel.
Czytelnikowi urodzonemu w czasach PRL-u przypomina tamte niełatwe czasy, a dzisiejszej młodzieży pokazuje mały kawałek socjalistycznego codzienności w Polsce.
Moja ocena 9/10
Trzecia powieść o zagadkowym tytule "Na ogonie złoczyńcy", to zabawny kryminał, którego bohaterami są zwierzęta.
Autorką jest Karina Łagowska.
Polecam!
Moja ocena 8/10
Czwarta propozycja książkowa z Wydawnictwa Novae Res godna przeczytania, to "Jak adoptowałem Antona".
Autor Robert Klose, w sposób emocjonujący opowiada historię ze swojego życia, w którym nie jest sam. Ma kochanych, adoptowanych synów. A to opowieść o jednym z nich.
Moja ocena 8/10
Ostatnio kupiłam dla mojego 5-letniego Wnusia dwie bardzo pouczające książeczki, które z serca polecam💙📗📙📖
Pierwsza nosi tytuł "Dobre sposoby na dziecięce troski. Księga 5- i 6-latka".
Autorka Hannah Wilson jest psychologiem. Stara się poprzez dobre rady, dotrzeć zarówno do dziecka, jak i rodzica. To książka do wspólnego czytania.Zatroskane, smutne dziecko ciężko jest udobruchać oraz poznać przyczynę takiego stanu. W tym pomocną będzie ta wartościowa lektura.
Wydawnictwo Debit
Moja ocena 9/10
Nastepna, pt. "Tajemnice głębin oceanu Podmorska wyprawa z latarką w ręku – dla odważnych nurków!", to super zabawa, ale z nauka w roli głównej.
Autorki Julia Adams i Lisa Regan, jak wskazuje tytuł, przenoszą młodego czytelnika w głąb oceanu z całą jego scenerią.
Polecam serdecznie!
Wydawnictwo Jedność
Moja ocena 9/10








